Third Championship of Russia
International 100km ultramarathon "Kuskovo-93"
May 1993, 8, Moscow, Russia
 
RESULTS
100 km, women
Place  NameBirth  City  Region.Result
1Maskina Elena1964Naberejnye ChelnyTatarstan rep.RUS7:44:30
2Golovacheva Larisa1969SaratovSaratovskaya reg.RUS8:12:20
3Ostrovskaya Maria1955LvovLvovskaya reg.UKR8:31:44
4Shabalina Zinaida1952MoscowMoscowRUS8:39:43
5Mileva Galina1945NovgorodNovgorodskaya reg.RUS9:31:13
6Tarasova Nadezda1952Kalujskaya reg.RUS9:58:20
7Homenyuk Fizalia1952Permskaya reg.RUS10:21:12

100 km, men
Place  NameBirth  City  Region.Result
1Santalov Konstantin1966ChernogolovkaMoscow reg.RUS6:15:18
2Ryabov Igor1967MoscowMoscowRUS6:39:42
3Karnauhov Evgenii1961LipetskLipetskaya reg.RUS6:42:39
4Krupskii Leonid1952EkaterinburgSverdlovskaya reg.RUS6:43:18
5Ishmulkin Sergei1961KazanTatarstan rep.RUS6:46:24
6Kokorev Mikhail1966MoscowMoscowRUS6:48:10
7Epifanov Aleksandr1953Nijnii NovgorodNijegorodskaya reg.RUS6:48:25
8Korablin Stanislav1957LipetskLipetskaya reg.RUS6:49:01
9Yankin Dmitrii1971LipetskLipetskaya reg.RUS6:54:19
10Mochalov Vyacheslav1955SaranskMordoviya rep.RUS7:10:19
11Ishkildin Ildar1960Nijnii NovgorodNijegorodskaya reg.RUS7:10:29
12Ilinsky Vladislav1960IjevskUdmurtiya rep.RUS7:15:09
13Jarsky Valery1953MinskMinskaya reg.BLR7:16:32
14Koval Sergey1961MinskMinskaya reg.BLR7:22:44
15Sturev Gennady1967LipetskLipetskaya reg.RUS7:22:55
16Varnavsky Nikolai1952MoscowMoscowRUS7:25:20
17Bykov Oleg1955MinskMinskaya reg.BLR7:26:58
18Chulikov Yurii1962Altaiskii kr.RUS7:30:25
19Chulikov Aleksandr1962Moldova rep.MDA7:31:59
20Gordyushenko Viktor1957MoscowMoscowRUS7:37:35
21Ponomarev Evgenii1959RudnyKostanaiskaya reg.KAZ7:41:41
22Sayapin Anatoly1960BlagovescenskAmurskaya reg.RUS7:44:18
23Scekin Aleksandr1951SaranskMordoviya rep.RUS7:50:59
24Belousov Fedor1961Sokolniki-7:53:14
25Jamsaranov Dymbryl1943IvanovoIvanovskaya reg.RUS7:55:03
26Grishin Vyacheslav1947MoscowMoscowRUS7:57:29
27Belov Sergei1956Ivanovskaya reg.RUS8:04:22
28Kippu Peeter1953TallinnTallinnEST8:04:36
29Gordeev Viktor1947VladimirVladimirskaya reg.RUS8:05:51
30Konoplev Vladimir1940SokalLvovskaya reg.UKR8:07:26
31Savelev Aleksandr1946UlyanovskUlyanovskaya reg.RUS8:08:06
32Alekseev Vladimir1944KolomnaMoscow reg.RUS8:08:22
33Ermakov Sergei1954MoscowMoscowRUS8:13:02
34Osokin Yury1945BarnaulAltaiskii kr.RUS8:18:20
35Vlasov Vladimir1961VerhnedneprovskDnepropetrovskaya reg.UKR8:19:26
36Lozovik Viktor1956ArmyanskSimferopolskaya reg.UKR8:23:41
37Alekseev Aleksandr1960OmskOmskaya reg.RUS8:25:50
38Novik Viktor1944MinskMinskaya reg.BLR8:27:54
39Simenkov Stanislav1949MinskMinskaya reg.BLR8:31:03
40Solodovnikov Aleksandr1956ArhangelskArhangelskaya reg.RUS8:33:40
41Ustinov Gennady1941UlyanovskUlyanovskaya reg.RUS8:33:42
42Lisin Aleksandr1960Dzerjinets-8:36:34
43Tyurenkov Valentin1937Saint-PetersburgSaint-PetersburgRUS8:40:48
44Bulatov Mihail1955VologdaVologodskaya reg.RUS8:42:48
45Fedorchenko Vasily1953MinskMinskaya reg.BLR8:45:44
46Laput Anatolii1959MinskMinskaya reg.BLR8:48:59
47Gorohov Konstantin1949KalugaKalujskaya reg.RUS8:50:45
48Anohin Aleksandr1939NovomoskovskTulskaya reg.RUS8:52:12
49Lukashenko Yury1940NovokuzneckKemerovskaya reg.RUS8:56:02
50Scepanyuk Tedeush1956ProtvinoMoscow reg.RUS9:05:37
51Kirillov Aleksandr1945ChelyabinskChelyabinskaya reg.RUS9:08:20
52Shalaev Stepan1941NovopolotskVitebskaya reg.BLR9:09:31
53Filatov Aleksey1949KurskKurskaya reg.RUS9:10:02
54Volkov Sergey1954VladimirVladimirskaya reg.RUS9:10:03
55Popov Vladimir1942Kopeysk-9:10:42
56Tumanov Mihail1961ShaturaMoscow reg.RUS9:10:48
57Kanateev Aleksandr1958Ioshkar-OlaMarii El rep.RUS9:13:15
58Lysenko Valerii1947ProtvinoMoscow reg.RUS9:17:43
59Reesar Vello1941TallinnTallinnEST9:20:46
60Avdonin Igor1955NovgorodNovgorodskaya reg.RUS9:20:51
61Trofimov Yury1936MoscowMoscowRUS9:23:48
62Erukov Aleksey1947ProtvinoMoscow reg.RUS9:27:45
63Davydov Sergey1959MinskMinskaya reg.BLR9:30:52
64Tuganov Vladimir1961KalugaKalujskaya reg.RUS9:31:59
65Ivanov Evgeny1959MoscowMoscowRUS9:34:17
66Ivshkevich Anton1935MinskMinskaya reg.BLR9:38:23
67Falkov Aleksandr1954OrskOrenburgskaya reg.RUS9:49:33
68Motorov Mikhail1937KurskKurskaya reg.RUS9:49:48
69Prudyus Viktor1944MoscowMoscowRUS9:50:01
70Piashev Sergey1951NovosibirskNovosibirskaya reg.RUS9:50:39
71Cherepkovsky Cheslav1956Vitebskaya reg.BLR9:50:50
72Izil Aleksandr1944MinskMinskaya reg.BLR9:54:05
73Postnikov Vladimir1950Nijnii NovgorodNijegorodskaya reg.RUS9:54:06
74Kireev Petr1949MinskMinskaya reg.BLR9:55:02
75Perevezentsev Sergey1970MoscowMoscowRUS9:57:59
76Scentsov Nikolai1953OrenburgOrenburgskaya reg.RUS9:58:20
77Bagaviev Bilal1926MoscowMoscowRUS10:04:31
78Stasov Ivan1929MoscowMoscowRUS10:05:14
79Chernov Oleg1961MoscowMoscowRUS10:17:31
80Faktudin Grigory1931IvanovoIvanovskaya reg.RUS10:22:58
81Sanko Aleksandr1953MolodechnoMinskaya reg.BLR10:25:14
82Ryslyaev Lev1966Saint-PetersburgSaint-PetersburgRUS10:51:30
83Vinokurov Viktor1946NovgorodNovgorodskaya reg.RUS11:01:00