Championship of Russia
50K & 100K on the road
April 16 2006, Puschino, Moscow region, Russia
 
RESULTS
Women, 100 km
Place  NameBirth  City  Region.Result
1Anohina Aleksandra22.12.1965YakutskSaha (Yakutiya) rep.RUS8:25:14
2Eremina Galina14.02.1953MoscowMoscowRUS8:45:19
3Simutina Elena2.03.1975BryanskBryansk reg.RUS9:17:12
4Malafeeva Ekaterina31.03.1967MonchegorskMurmansk reg.RUS9:36:32
5Koval Irina19.11.1958KashiraMoscow reg.RUS9:56:19
Rizaeva Nadejda6.07.1964SaranskMordoviya rep.RUSDNF

Men, 100 km
Place  NameBirth  City  Region.Result
1Izmailov Aleksei17.12.1970RybinskYaroslavl reg.RUS6:53:08
2Spiridonov Vasilij12.10.1972YakutskSaha (Yakutiya) rep.RUS6:57:37
3Zhalybin Denis30.06.1980JeleznogorskKursk reg.RUS6:57:56
4Netreba Vladimir21.10.1967Penza-5Penza reg.RUS7:13:56
5Zapretilin Aleksandr1.01.1965MihailovskSverdlovsk reg.RUS7:14:13
6Simutin Vitalii12.03.1972BryanskBryansk reg.RUS7:20:36
7Kuchkov Sergey25.05.1977Sverdlovsk reg.Sverdlovsk reg.RUS7:43:55
8Shuhin Sergey22.01.1973ChernogolovkaMoscow reg.RUS8:25:33
9Scerbakov Vyacheslav25.08.1953Nijnii NovgorodNijegorodskaya reg.RUS8:43:46
10Julinsky Igor__.__.1949PetrozavodskKarelia rep.RUS8:56:55
11Gordyushenko Viktor11.02.1957MoscowMoscowRUS9:47:01
12Gribanov Mihail19.05.1945BryanskBryansk reg.RUS9:48:25
Shklyaev Valery8.10.1942IjevskUdmurtiya rep.RUSDNF
Lisov Valery21.01.1967Tatarstan rep.Tatarstan rep.RUSDNF
Novikov Aleksei10.07.1962TverTver reg.RUSDNF
Popov Yakov18.12.1973Saha (Yakutiya) rep.Saha (Yakutiya) rep.RUSDNF
Kaisin Gennady4.06.1969Kirovsk reg.Kirovsk reg.RUSDNF
Shalaginov Denis11.12.1975Kirovo-ChepetskKirovsk reg.RUSDNF
Lukashev Yury10.01.1953MoscowMoscowRUSDNF
Shashkov Vladimir13.02.1957MoscowMoscowRUSDNF
Vorobev Maksim26.08.1966PuschinoMoscow reg.RUSDNF

Women, 50 km
Place  NameBirth  City  Region.Result
1Podnebesnova Nina6.03.1982Orenburg reg.Orenburg reg.RUS3:24:00
2Savoskina Svetlana7.07.1965ElektrostalMoscow reg.RUS3:42:01
3Karaseva Nadejda18.12.1960YakutskSaha (Yakutiya) rep.RUS3:55:02
4Rysina Irina12.03.1957OrenburgOrenburg reg.RUS3:55:32
5Sokolova Maiya27.04.1986BryanskBryansk reg.RUS4:13:00
6Mironenko Svetlana6.12.1970Moscow reg.Moscow reg.RUS4:15:57
7Kulikova Evgenia21.02.1980MoscowMoscowRUS4:16:56
8Yanochkina Ulyana5.07.1982Kursk reg.Kursk reg.RUS4:22:29
9Borzyh Tatyana9.08.1954MoscowMoscowRUS5:54:15

Men, 50 km
Place  NameBirth  City  Region.Result
1Vishnyagov Aleksandr9.08.1976KurganKurgan reg.RUS2:54:57
2Nikishov Andrey2.07.1982KurskKursk reg.RUS2:59:22
3Burzak Vladimir31.01.1983Tatarstan rep.Tatarstan rep.RUS3:01:58
4-5Tyazhkorob Igor4.12.1967KurskKursk reg.RUS3:03:57
4-5Kharitonov Oleg13.04.1968Verhnyaya PyshmaSverdlovsk reg.RUS3:03:57
6Zavyalov Igor30.10.1963Tyumen reg.Tyumen reg.RUS3:09:13
7Kravtsov Andrey11.05.1977Tyumen reg.Tyumen reg.RUS3:11:41
8Veretennikov Aleksey10.06.1983Udmurtiya rep.Udmurtiya rep.RUS3:19:02
9Yakovlev Oleg24.07.1965KurskKursk reg.RUS3:31:26
10Averichev Oleg9.06.1971BryanskBryansk reg.RUS3:41:24
11Ushakov Evgenii1.03.1952MytisciMoscow reg.RUS3:48:00
12Suprunyuk Sergei19.04.1962KrasnoznamenskMoscow reg.RUS3:57:00
Shishkov Aleksandr7.11.1981MoscowMoscowRUSDNF
Kokorev Michael1.03.1965MoscowMoscowRUSDNF