50K & 100K (road) Championship of Russia
April 21 2007, Puschino, Moscow region, Russia

RESULTS

Women, 100 km

Place  NameBirth  Region.50 km100 km
1Karaseva Nadejda1960Saha (Yakutiya) rep.RUS3:54:388:16:43
2Anahina Aleksandra1965Saha (Yakutiya) rep.RUS4:00:408:25:38
3Syromyatnikova Anastasia1970Saha (Yakutiya) rep.RUS4:00:478:29:33
4Androsova Larisa1984Kemerovo reg.RUS4:17:598:47:48
5Bagira Anjelika1975Novosibirsk reg.RUS4:05:508:57:07
6Eremina Galina1953MoscowRUS4:17:468:59:45
DNFNerubenko Valentina1971Belgorod reg.RUS

Men, 100 km

Place  NameBirth  Region.50 km100 km
1Izmailov Aleksei1970Yaroslavl reg.RUS3:23:066:49:08
2Spiridonov Vasily1972Saha (Yakutiya) rep.RUS3:23:076:55:56
3Kruglikov Anatoli1957Smolensk reg.RUS3:16:106:56:23
4Shalaginov Denis1975Kirovsk reg.RUS3:25:387:08:46
5Simutin Vitalii1972Bryansk reg.RUS3:34:357:19:03
6Kuchkov Sergey1972Sverdlovsk reg.RUS3:26:357:23:34
7Popov Vladimir1968Mordoviya rep.RUS3:26:427:29:18
8Kurakin Vladimir1982Mordoviya rep.RUS3:42:517:46:29
9Kaisin Gennady1959Kirovsk reg.RUS3:34:137:53:52
10Barskov Aleksei1960Mordoviya rep.RUS3:49:128:13:58
11Ardashev Valery1964Udmurtiya rep.RUS4:12:449:24:04
12Gordyushenko Viktor1957MoscowRUS4:02:179:27:47
13Logvinenko Gennady1954Saint-PetersburgRUS4:19:259:54:13
DNFBurzak Vladimir1983Tatarstan rep.RUS3:20:41
DNFBelosludtsev Aleksei1973Udmurtiya rep.RUS3:21:49

Women, 50 km

Place  NameBirth  Region.42.5 km50 km
1Danilova Evgenia1981Omsk reg.RUS2:52:363:24:22
2Podnebesnova Nina1980Orenburg reg.RUS2:52:443:29:03
3Kleymenova Larisa1981Kursk reg.RUS3:01:483:33:35
4Sokolova Irina1987Yaroslavl reg.RUS3:02:443:34:28
5Dadabaeva Gulsara1976Perm reg.RUS3:04:513:37:36
6Kalinina Lyudmila1968Ivanovo reg.RUS3:22:223:57:06
7Akimenkova Oksana1986Moscow reg.RUS3:23:223:58:35
8Rysina Irina1957Orenburg reg.RUS3:21:464:07:40
9Malafeeva Ekaterina1967Murmansk reg.RUS3:28:374:08:28
10Rizaeva Nadejda1964Mordoviya rep.RUS3:49:004:33:43
DNFMyshlyanova Marina1966Chelyabinsk reg.RUS2:54:44
DNFBorzyh Tatyana1954MoscowRUS
DNFSavoskina Svetlana1965Moscow reg.RUS

Men, 50 km

Place  NameBirth  Region.42.5 km50 km
1Smirnov Andrey1984Yaroslavl reg.RUS2:33:222:59:40
2Shmagailo Vadim1983Rostov reg.RUS2:33:232:59:42
3Vishnyagov Aleksandr1976Kurgan reg.RUS2:33:213:00:00
4Kharitonov Oleg1968Sverdlovsk reg.RUS2:34:003:00:30
5Ivanov Andrey1975Kaliningrad reg.RUS2:35:583:04:42
6Kostin Konstantin1984Kurgan reg.RUS2:37:223:07:00
7Bajenov Oleg1977Udmurtiya rep.RUS2:37:093:08:29
8Meshkov Dmitry1987Ivanovo reg.RUS2:38:303:09:11
9Tyazhkorob Igor1967Kursk reg.RUS2:43:583:12:14
10Buskarov Nikolai1958Saha (Yakutiya) rep.RUS2:47:133:20:28
11Pantyuhov Aleksandr1986Bryansk reg.RUS2:49:543:24:18
12Veretennikov Aleksey1983Udmurtiya rep.RUS2:46:243:24:58
13Yakovlev Oleg1965Kursk reg.RUS2:55:353:25:26
14Vorobev Maksim1966Moscow reg.RUS3:01:493:33:27
15Salii Roman1964Moscow reg.RUS3:03:523:36:56
16Averichev Oleg1971Bryansk reg.RUS3:01:243:38:03
17Konovalov Denis1980Habarovsk terr.RUS2:58:313:43:00
18Sinioushkine Valeri1967Tver reg.RUS3:22:193:53:24
19Alekseev Aleksandr1956MoscowRUS3:22:213:53:32
20Julinsky Igor1949Karelia rep.RUS3:33:454:18:17
21Kuznetsov Anton1988MoscowRUS3:42:044:32:59
22Batenko Roman1973Saint-PetersburgRUS3:46:004:35:37
23Shklyaev Valery1942Udmurtiya rep.RUS3:52:484:39:19
24Ivaikin Dmitry1967Moscow reg.RUS4:09:565:06:20
25Shashkov Vladimir1957MoscowRUS4:50:045:46:16
DNFIvaikin Aleksandr1964Moscow reg.RUS3:28:36
DNFBoltachev Alexander1971Udmurtiya rep.RUS
DNFBuslaev Vyacheslav1979Bryansk reg.RUS
DNFSoloviev Mikhail1963Moscow reg.RUS
DNSUshakov Evgenii1952Moscow reg.RUS